Institut dietologie a výživy

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Úvod » Odborníci » Bc. Margarita Iliopulu, DiS.

Bc. Margarita Iliopulu, DiS.

Je absolventkou střední zdravotnické školy, oboru "všeobecná sestra", poté vyšší odborné školy, kde získala titul "diplomovaná dietní sestra" a bakalářského studia na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, oboru "veřejné zdravotnictví". Nyní nastupuje ke studiu navazujícího magisterského programu "nutriční specialista" na 1. lékařské fakultě v Praze.

Pracovala několik let jako nutriční terapeutka se zaměřením na zdravý životní styl a prevenci srdečně-cévních onemocnění. Poté odešla sbírat zkušenosti do zahraničí, kde se věnovala redukci hmotnosti a analýze tělesné kompozice v odborném středisku, zabývajícím se fyzioterapií. Po návratu do České republiky rok pracovala v centru zabývajícím se zdravým hubnutím. Nejvíce se angažuje právě na poli nadváhy a obezity dospělých, zajímá ji ale výživa všeobecně a poslední roky se více zaměřuje také na výživu dětí a výživu rekreačních a vrcholových sportovců. Pravidelně si rozšiřuje své znalosti na odborných seminářích a konferencích. Aktivně se věnuje přednáškové, lektorské a publikační činnosti. Od roku 2016 je součástí nutričního týmu FAČR (pro fotbalové reprezentace a fotbalové akademie). Jako registrovaná nutriční terapeutka pracuje od roku 2006.

Od října 2012 se již nejvíce věnuje odbornému výživovému poradenství klientů nutriční poradny FitBee, dále připravuje a organizuje semináře se zaměřením na výživu a životní styl, zdravotně preventivní akce pro širokou veřejnost (měření složení těla apod.), akreditované kurzy výživy MŠMT pro FitBee a Institut dietologie a výživy. Zabývá se také nutričním poradenstvím pro zaměstnance různých společností.

Členství v odborných společnostech

Česká asociace sester: Sekce nutričních terapeutů

Sekce výživy a nutriční péče

Společnost pro výživu

EFAD (European Federation of the Associations of Dietitians)