Institut dietologie a výživy

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Úvod » Odborníci » PharmDr. Vladimíra Vojtová, PhD.

PharmDr. Vladimíra Vojtová, PhD.

Vystudovala farmaceutickou fakultu Univerzity Karlovy v Hradci Králové a absolovovala specializační atestace v oboru lékárenství. Vystudovala také obor biologie a chemie na pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.
V roce 2012 úspešně ukončila postgraduální studium klinické farmakologie na lékařské fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.
Je první autorkou mnoha odborných publikací a původních prací, které byly publikovány v českých odborných periodikách i zahraničních časopisech s impaktem.  Odborné práce prezentovala na tuzemských i zahraničních kongresech.
Absolovovala celou řadu marketingových kurzů např. CIMA A farmaceutický marketing, Advanced Marketing Excellence by Galbraith Wight v Londýně.
Kromě 3 leté praxi v lékárně, pracovala pro přední farmaceutické firmy (Sandoz, Wyeth, Novartis) postupně na postech farmaceutického reprezentanta, sales managera a product managera. Má zkušenost s strategickým řízením generického i originálního portfolia produktů, produktů v maturační fázi i s uváděním nových produktů na trh. Věnovala se dlouhodobě prelaunchovým aktivitám, vyhledávání příležitostí a analýze pro new development products.

Přehled odborných publikací s prvním autorstvím

  • Vojtová V, Urbánek K. Glycylcyclines – a new class of antibiotics. Klin Farmakol Farm 2008; 22(3): 113-115.
  • Vojtova V, Urbánek K. Pharmacokinetics of tetracyclines and glycylcyclines. Klin Mikrobiol Infekc Lek. 2009 Feb;15(1):17-21.
  • Vojtová V, Vinklerová I, Urbánek K. Aliskiren-direct rennin inhibitor. Prakt. lékáren. 2009; 5(3): 111–112.
  • Vojtová V, Urbánek K. Combinations of penicillins with beta-lactamase inhibitor: utilization and expenditures in the Czech Republic in 1997–2008. Klin Farmakol Farm 2010; 24(3): 117-120.
  • Vojtová V, Kolár M, Hricová K, Uvízl R, Neiser J, Blahut L, Urbánek K. Antibiotic utilization and Pseudomonas aeruginosa resistance in intensive care units. New Microbiol. 2011; 34(3):291-8.